HALO SleepSack uyku tulumunu, bebeğinizin uyku kıyafetini üzerine giydirin. Çocuk odasının sıcaklığına bağlı olarak, uyku tulumunun altına kısa veya uzun kollu bir tulum veya pijama giydirmeyi tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin aşırı sıcaklamasını önlemek için, yatırırken şapka takmamanızı tavsiye ediyoruz.

HALO SleepSack Uyku Tulumunu, bebeğinizin uyku kıyafetinin üzerine giydirin. Çocuk odasının sıcaklığına bağlı olarak, uyku tulumunun altına kısa veya uzun kollu bir tulum veya pijama giydirmeyi tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin aşırı sıcaklamasını önlemek için, yatırırken şapka takmamanızı tavsiye ediyoruz. Kundak kanatları ile bebeğinizin kollarını sardıktan sonra; uyku tulumundaki cırt-cırtlı bantı kullanarak, kundağın sabit kalmasını sağlayın. İlerleyen zamanlarda kundağı kollar içeride veya dışarıda olarak kullanmayı seçebilirsiniz.

Bebeğiniz büyüdükçe, kundaklanma ihtiyacından sıyrılıp kollarının serbest olmasını isteyebilir veya beşik içerisinde hareket edip etrafında dönmeye başlayabilir. Bebeğiniz, kendi etrafında dönmeye başlama veya kollarını kundaktan çıkarmaya çalışma sinyalleri verdiğinde kundaklamayı bırakmanın vakti gelmiş demektir. Bebeklerin çoğu, 3-6 ay aralığında kundaksız bir uyku tulumuna geçmeye hazır olur.

Bebeğiniz büyüdükçe, kundaklanma ihtiyacından sıyrılıp kollarının serbest olmasını isteyebilir veya beşik içerisinde hareket edip etrafında dönmeye başlayabilir. Bebeğiniz, kendi etrafında dönmeye başlama veya kollarını kundaktan çıkarmaya çalışma sinyalleri verdiğinde kundaklamayı bırakmanın vakti gelmiş demektir. Bebeklerin çoğu, 3-6 ay aralığında kundaksız bir uyku tulumuna geçmeye hazır olur.

Bebeğinizin mevcut boyutlarına uygun olmayan bir SleepSack Uyku Tulumu kullanmanızı TAVSİYE ETMİYORUZ. Uyku Tulumunun amacı, bebeğinizin ağzını veya burnunu kapatarak, nefes almasını engelleyecek herhangi bir malzemenin yerine geçerek, bebeğinizi korumaktır. Bebeğin kendisine büyük gelen bir uyku tulumu kullanıyor olması durumunda; bebeğin başının boyun deliğinden geçerek yüzünü kapatma tehlikesi meydana gelebilir.

HALO SleepSack Uyku Tulumu, beşikteki bebeğin yüzünü kapatabilecek ve nefes alışını engelleyebilecek battaniye ve yorganın yerini alır. Böylece geceleri bebeğinizin yüzünün kapanıp nefessiz kalıp kalmadığı endişiesini duymazsınız. HALO SleepSack Uyku Tulumu ile, bebeğinizin üzerinin açılmadığını bilerek, bebeğinize gece boyunca sıcak ve konforlu bir uyku ortamı sağlamış olursunuz.

HALO SleepSack Uyku Tulumu, bebeğin aşırı sıcaklama ve terlemesini engellemek için kolsuz olarak tasarlanmıştır. Buna ek olarak kolsuz tasarımı, ebeveynlerin HALO SleepSack Uyku Tulumu’nu kolaylıkla bebeğin üzerinden çıkarmalarına yardımcı olur, hatta bebek uyumaya devam ederken bile!

TOG, tekstilde kullanılan termal izolasyon ölçü birimidir. İngiliz “TOG” değeri, battaniyenin termal etkinliğinin uluslararası standart ölçüsüdür ve tekstilin sizi ne kadar iyi sıcak tutabildiğinin değeridir.

 • Bebeğinizi katmanlar şeklinde giydirmenin, bebeğinizi fazla ısınmasına sebep olmadan, sıcak ve rahat tutma konusunda harika bir esnekliğe imkan verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
 • HALO SleepSack Uyku Tulumu -altına giydirdiğiniz kıyafeti ayarlayarak- geniş aralıkta sıcaklık değerlerinde kullanıma uygundur. Bebeğinizi mevsime bağlı olarak, uyku tulumunun içine sadece bezle yatırabileceğiniz gibi, uzun kollu bir pijama giydirerek de yatırabilirsiniz. 
 • Tüm HALO SleepSack kumaşları aşırı sıcaklamanın önüne geçmek için nefes alır ve nemi dışarı atar.

Aşağıdan yukarıya açılan fermuar sistemi ile, uyku tulumunu çıkarmaya ya da bebeğinizin kundağını çözmeye gerek kalmadan, bez değişimini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Böylece bebeğinizin uykusunun bölünmemesini sağlamış olursunuz...

HALO SleepSack Uyku Tulumu, yalnızca uyku tulumunun altına giydirdiğiniz kıyafeti ayarlayarak, geniş aralıktaki sıcaklıklarda kullanım için uygundur; çok sıcak odalar hariç bebeğinizi rahat tutar. HALO SleepSack Uyku Tulumu’nun altına, sıcaklığa ve mevsime bağlı olarak, yalnızca bir bez giydirebileceğiniz gibi uzun kollu bir pijama da giydirebilirsiniz. Bir çok ebeveyn, HALO SleepSack Uyku Tulumu ile geceleri bebeklerinin üstü açılmadığı için çok daha rahat bir şekilde uyuduklarını belirtmektedir.

HALO SleepSack Uyku Tulumu, mevcut olan en üst sınıf kumaşlardan üretilmiştir ki bu sayede bir çok yıkamadan sonra bile sağlam kalacaktır. HALO SleepSack Uyku Tulumu, benzer renklerle yıkanmalıdır ve düşük sıcaklıkta kurutulmalıdır. Yıkama sırasında diğer malzemelere takılmasının önüne geçmek için, HALO SleepSack Kundaklı Uyku Tulumu’nda bulunan cırt-cırtlı bantları makineye atmadan önce kapatmayı unutmayın.

EVET. Ürünlerimiz, Yanıcı Kumaşlar Yasası altındaki Giysi ve Tekstillerin Yanabilirliği için CPSC standartı tarafından belirlenen gereksinimleri karşılamaktadır.

HAYIR. Giysilerimizi üretmek için kullanılan kumaş ve iplikler hiç bir kimyasal işleme tabi tutulmamıştır.

Uyku Güvenliği

Bebeğinizi güvenle uyutmak için bu kılavuzu takip edin.

Her Zaman:

 • Şekerleme ve gece uykusu zamanlarında bebeğinizi sırtüstü yatırın.
 • Güncel güvenlik standartlarını karşılayan bir beşik ile beşik ölçülerine birebir uygun olan sert bir yatak ve yatağı sıkıca saran bir çarşaf kullanın. Bebeğinizin beşiğini yatağınızın yakınına yerleştirin.
 • Tüm yumuşak tekstil ve oyuncakları bebeğinizin uyku alanından çıkarın. Amerikan Pediatri Akademisi bebeğinizi sıcak tutmak için battaniye ve yorgan yerine, daha güvenli olan uyku tulumlarını tavsiye etmektedir.
 • Mümkünse emzirin; ancak bittiğinde, bebeğinizi yatağınızın yanındaki kendine ait, ayrı, güvenli uyku alanına geri koyun.
 • Bebeğinize uyuturken emzik verebilirsiniz. Emziriyorsanız, emzik ile bir ay sonra veya emzirme bir düzene oturduktan sonra tanıştırın.

Asla:

 • Bebeğinizi asla yumuşak bir yüzeyde (yetişkin yatakları, divanlar, sandalyeler, su yatakları, yorganlar, koyun postları, vb.) uykuya yatırmayın.
 • Bebeğinizi uyku için asla çok sıcak tutacak şekilde giydirmeyin; oda sıcaklığını 20-22°C (68-72°F) aralığında tutun.
 • Bebeğinizi dik veya sırtüstü yatar halde tutmak için asla sıkıştırıcılar veya konumlandırıcılar kullanmayın.
 • Asla hiç kimseye bebeğinizin yakınlarında sigara içmesi konusunda izin vermeyin veya bebeğinizi yakın zamanda sigara içilmiş bir odaya veya arabaya sokmayın.

Bebeğinizin en güvenli uykusu; sırtüstü şekilde, kendi beşik veya karyolasında, sizinle aynı odada olacaktır. Küçük bir bebek kolaylıkla yüzüstü dönebileceğinden, yan yatırma artık tavsiye edilmemektedir. HALO SleepSack Uyku Tulumunu, bebeğinizin uyku kıyafetinin üzerine giydirin. Çocuk odasının sıcaklığına bağlı olarak, uyku tulumunun altına kısa veya uzun kollu bir tulum veya pijama giydirmeyi tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin aşırı ısınmasını önlemek için, yatırırken şapka takmamanızı tavsiye ediyoruz.

Boğulma ve SIDS (Ani Bebek Ölümü Sendromu) faktöründen ötürü, bebeğinizin sizin yatağınızda uykuya dalmasına izin vermeyin. Bebeğinizin uyku alanında battaniye, yorgan, yastık, kenar koruyucu veya herhangi bir oyuncağın olmadığından emin olun.

HALO® ComfortLuxe® Sleepwear

ComfortLuxe %100 Polyester malzemedendir ve Yanıcı Kumaşlar Yasası altındaki Giysi ve Tekstillerin Yanabilirliği Standardı’na uygunluk gösterir.

HALO ComfortLuxe kumaşı, ComfortLuxe’ün hafif ve nefes alan kumaşıyla yapılmıştır. Bu özel kumaş; bebek üzerinden nemi uzaklaştırırken, temiz havanın dolaşmasına izin vererek, hangi mevsim olduğu fark etmeksizin, bebeğinizin tenini serin, kuru ve rahat tutar! Bebek sıcak havalarda serin, serin havalarda sıcak kalır. Bu eşsiz özellik, ufaklığınızın sakinleşmesine yardımcı olur veya cilt tahrişinin önüne geçer.

• Kumaşın nem çekme özelliği, bebek için istikrarlı bir vücut sıcaklığı sağlanmasına ve bu sayede egzamalı çocukların birçoğunda kaşınma döngülerinin başlamasına yol açan tetiklemelerin (genelde sıcaklık ve terleme) başlamasını engellemeye yardımcı olur.

• Kumaşın yumuşak ve ipeksi dokusu, sürtünmeye yola açmaz. Böylece, hassasiyeti ve kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olur.
• Kumaş, egzama tedavisine yardımcı olmak için kullanılan kremleri ve cilt tedavilerini pamuğun emdiği gibi emmez. Böylece tedavinin gece de uygulanmasına olanak sağlar.

Makinede soğuk/ılık derecelerde herhangi bir ağartıcı kullanılmadan, benzer renklerle yıkanmalıdır. Ütülenmemelidir.